Karlovarský kraj bude hostit Sportovní hry seniorů. Zasoutěží si i v méně známém woodballe

13.06.2019 09:00 - 13.06.2019 16:00
Užít si skvělé odpoledne, zasoutěžit si v přátelské atmosféře v tradičních i méně známých sportovních disciplínách a potkat se s celou řadou zajímavých osobností, tak na to se mohou těšit všichni, kteří se zúčastní Sportovních her seniorů.

Akce se uskuteční 13. června v prostorách volnočasového areálu Bohemia v Sokolově od 9 do 16 hodin. Záštitu nad ní převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, starostka města Sokolov Renata Oulehlová a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Cílem projektů, který založil v roce 2007 fitness trenér a bývalý mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku David Huf, je vytvářet a podporovat komunitu aktivních seniorů a přispět k navazování jejich vzájemných kontaktů napříč generacemi.

„Byla jsem velmi potěšena, když nás organizátoři oslovili s tím, že by chtěli akci uspořádat v našem regionu. Město Sokolov se tak stane vůbec prvním místem po Praze, kde se Sportovní hry seniorů uskuteční. Věřím, že do areálu Bohemia dorazí co nejvíce lidí a že si všichni společně užijí příjemně strávené chvíle plné pohybu,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Akce je určena pro věkovou kategorii 60+, jejíž zástupci mají stále rádi pohyb a chtějí zažít soutěžní atmosféru. Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak i družstva. Připraveno bude celkem sedm sportovních disciplín, mezi nimiž nebude chybět seniorský biatlon, nordic walking, slalom, fotbal v chůzi, pétanque, skok do dálky či méně známý, ale o to víc oblíbený woodball, který je kombinací kroketu a golfu. 

Autor: Tinková Dana

Místo události: Bohemia,Sokolov

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Muchova lípa, platan v Lužánkách či Žižkův dub. Česko hledá strom roku

  17.06.2019 - 25.09.2019
  Dvanáct stromů s netradičním příběhem. Devět krajů, které vysílají do boje své zástupce. A stáří vždy...

  VIDEO: Dobrovolníci se vydají sázet lesy, pomohou i známé tváře

  19.10.2019 - 19.10.2019
  Lesníci, studenti lesnictví, a známé osobnosti. Ale také hlavně dobrovolníci se vydají po celém Česku...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: