Karlovarské letiště připravuje výcvik dopravních pilotů. Kraj chystá informační schůzku

V Karlových Varech budou školení noví dopravní piloti. Zdroj: Ilustrační foto

  Vary
  08.11.2018

Vyvrátit spekulace a mýty o nově vzniklé škole pro piloty. Ale také odprezentovat její budoucí fungování. Takové jsou cíle informační schůzky, kterou Karlovarský kraj připravuje nejen pro zájemce o studium, ale také pro starosty či obyvatele z blízkého okolí.

Výukové středisko letecké školy F AIR má vzniknout na karlovarském mezinárodním letišti v příštím roce. Už teď se ale šíří množství spekulací a mýtů. Karlovarský kraj chce jejich šíření zamezit a objasnit fugování školy. 

„V souvislosti s přípravou výcviku pilotů a zahájení činnosti letecké školy se vyrojila spousta nepravd a zkreslených informací. Rádi bychom proto začátkem prosince uspořádali setkání, na které bychom kromě starostů a obyvatel dotčených obcí pozvali i zástupce letiště a letecké školy, kteří by jim vysvětlili veškeré podrobnosti,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Letecká škola, která bude výcviky provozovat, má 28letou tradici v oboru. Výcvik potrvá čtrnáct měsíců a bude do něj zapojeno  šedesát až sedmdesát vysokoškolských studentů. Partnerem projektu je také pražské České vysoké učení technické, respektive jeho Ústav letecké dopravy.

Projekt má podporu ze strany ministerstev průmyslu a obchodu a dopravy.

O konkrétním termínu budou představitelé krajského úřadu včas informovat. 


Autor: Petr Jindra

Místo události: Letiště Karlovy Vary,Karlovy Vary

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: