Z karlovarského letiště odletělo loni přes 45 tisíc lidí. Nejvíc táhne ruské Vnukovo  Vary
  02.02.2019

Obliba karlovarského mezinárodního letiště stoupá. V roce 2018 odbavilo celkem 45 003 cestujících, což je nárůst o 115 procent oproti roku předchozímu. Projevují se hlavně nově zavedené lety do Moskvy na letiště Vnukovo.

Přestože počty pasažérů, kteří využívají karlovarské letiště, výrazně vzrostly, absolutní spokojenost nepanuje. Nepodařilo se totiž obnovit charterové lety z Tel Avivu a Taškentu.

Výrazně klesly i počty cestujících na tradiční lince Českých aerolinií z Moskvy-Sheremetyeva. „Meziroční pokles počtu cestujících na moskevské Sheremetyevo činil 25,6 procent,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Na letišti proběhlo celkem 1 096 komerčních letů a 4 384 nekomerčních, kam jsou řazeny hlavně výcvikové lety.„Pevně věřím, že počet cestujících příznivě ovlivní především navýšení počtu frekvencí společnosti Pobeda, která by měla v některých obdobích létat až  pětkrát týdně. Zároveň dojde k letnímu obnovení linky na Sheremetyevo, kterou bude jednou týdně provozovat SmartWings,“ doplnil Hurajčík.

Pobeda zajištuje nízkonákladové spojení s Moskvou-Vnukovem. Letiště bude dále cílit na klientelu z Ruska a z Ukrajiny. V souvislosti s plánovanou kandidaturou na zápis města na seznam památek UNESCO letiště analyzuje i další možnosti letů napříč Evropou.


Autor: Petr JindraMísto události: Letiště Karlovy Vary, Karlovy Vary


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: