Karlovy Vary táhnou. Ruská klientela je však až na třetím místě  Vary
  15.02.2019

Nárůst klientů o devět procent ve srovnání s rokem 2017 hlásí nejen karlovarští hoteliéři. Průměrná délka pobytu v lázních činí skoro pět a půl dne. Město je mezi turisty stále velmi oblíbené. Nejvíce hostí je z Čech a Německa. Rusům patří až třetí pozice.

Hlavní lázeňské město západu Čech je turisticky atraktivní lokalitou. Nejvíce hostů však ani zdaleka nepochází z Ruska, jak si mnozí myslí. Jednoznačně první jsou Češi. Za nimi jsou druzí Němci.

Rusům patří až třetí pozice. „Data za celý rok 2018 ukazují, že celkem přijelo o devět procent klientů více než v roce 2017 a zároveň zde strávili o jedno procento více nocí. Nejvíce přenocování bylo zaznamenáno u ruské klientely, která ve Varech také nejdéle zůstává. Z hlediska návštěvnosti jsou první Češi a za nimi Němci,“ popisovala mluvčí radnice Helena Kyselá.

Rusové vévodí pouze statistikám v počtu přenocování. V těch jsou na tom nejlépe ze všech. Tráví ve Varech dokonce více času jak turisté z Česka.

Ve srovnání s rokem 2000 se v lázních prakticky zdvojnásobil počet návštěvníků. Ruští turisté, jejichž početní vrchol přinesl rok 2012, již postupně karlovarskou kolonádu opouštějí.


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: